Cloud veya Bulut Sunucular

 

Bulut sunucu, daha fazla alan daha az kaynak gerektiren bir sunucu sistemidir.

Neden Bulut web hosting

Kişisel ya da kurumsal web hosting hizmetleri için idealdir. Çok az kaynak kullanımı nedeni ile maliyetleri de düşük olacaktır. Yüksek maliyetli sunuculara ve hosting hizmetlerine gerek kalmayacaktır.

Bulut hosting faydaları

Bulut hosting bir çok özelliği ile öne çıkmaktadır.

Ölçeklenebilir: İhtiyaç duyulduğu anda bulut sistemi anında yer ve kaynak ayırarak eski tip sunucu sistemlerindeki durmayı ortadan kaldıracaktır. Web hosting ihtiyaçları sınırsızmış gibi karşılanmış olacaktır.

Maliyet: Kullanılan kaynak kadar size maliyet oluşturur. Eski sistem gibi kullanmadan maliyete katlanmamış olursunuz.

Yüksek Güvenilirlik: Web siteleriniz birden çok sunucu üzerinde yayımlanır, biri kapanırsa diğeri yayımlanmaya devam eder. Bütün bunlardan sonra seçilecek olan sunucuya karar verebilirsiniz. Bulut en çok da hosting hizmeti veren firmaların elini güçlendiren bir durumdur, tabi yansıması da düşük hizmet maliyeti olarak kullanıcılara olacaktır.

Muhasebe Sistemleri: Günümüzde muhasebe sistemleri ve kullanım şekilleri de çok değişmiştir. Hızlı ve hemen erişim seçenekleri artık elimizin altında olmalıdır. Bilgiye erişim rekabet için, müşteri memnuniyeti için çok önemlidir. Tüm bunlar için de bulut sunucular çok önem arz etmektedir.

E-ticaret ve Entegrasyon: Online stok envanteri takip etmek de günümüzde satışların önemli bir kuralıdır. Sipariş alırken olmayan bir stoğu önermek hoş bir durum değildir. Ayrıca müşteri çeşitliliği için de e-ticaret sistemleri de elzemdir. Tüm buralardaki veri işlemleri için de bulut sunucular önem arz etmektedir.

 

Joomla Template by Joomla51.com