SOPHOS - CYBEROAM - YENİ NESİL GÜVENLİK DUVARLARI


İş gücünün harekete geçirilmesi; her zaman, her yerde ağ kaynaklarına erişim talebini de beraberinde getirmektedir. Kullanıcılar ve ortaklar gibi, bir işletme ağına dışarıdan bağlanan kullanıcıların gittikçe artan sayısı işletme ağlarının kuşatılmasına neden olmaktadır. Bunun yanı sıra ağ kullanıcıları ve cihazların, uygulama infilakı, sanallaştırma ve daha fazlası, işletmelerin ağlarındaki güvenlik kontrollerini kaybetmesine neden olmaktadır.

Katman 8 Kimlik tabanlı teknolojiye sahip olan Sophos Yeni Nesil Güvenlik Duvarları (NGFW), gelece hazır güvenlikleri için L2-L8 üzerinden tam güvenlik kontrolüne izin veren işletmeler için eyleme geçirilebilir istihbarat ve denetim sunmaktadır.

   

Eyleme Geçirilebilir İstihbarat & Kontroller
Sophos İnsan Katmanı 8, işletmelerin kaybettikleri güvenlik kontrollerini yeniden kazanmasına olanak veren gerçek Katmanlar 2-7 ile bağlantılı standart bir sanal katman olarak davranmaktadır. Kullanıcı Kimliğini Katman 2-7 ile bağlayarak, işletmeler L2-L8’den istedikleri güvenlik kontrollerini yerleştirebilmekte ve tam kullanıcı ve ağ hareketleri görüntüsü elde edebilmektedir.

Sophos CyberoamOS
Sophos Cyberoam’un CyberoamOS tabanlı Yeni Nesil Güvenlik Duvarları; inline uygulama denetimi ve kontrolü, web sitesi filtreleme, HTTPS denetimi, Güvenlik Kırma Önleme Sistemi, VPN (IPSec ve SSL) ve QoS/bant genişliği yönetimini içeren yeni nesil güvenlik özelliklerini sunmaktadır. Web Uygulaması Güvenlik Duvarı, Ağ Geçidi Ant,-Virüs, Ağ Geçidi Anti-Spam gibi ek güvenlik özellikleri de mevcuttur.

Yüksek Performans
Sophos Cyberoam; güçlü donanımsal araçları ve çok çekirdekli platformdan en yüksek performans seviyesini elde edebilen CyberoamOS ile işletmelere yüksek performans sunar ve ağ ve kripto hızlandırma için donanımı sıkı sıkıya birleştirir.

Ölçeklenirlik
Sophos Cyberoam’ın Genişletilebilir Güvenlik Mimarisi; yeni güvenlik özellikleri ve güvenlik güncellemeleri gibi hızla gelişen ve araç değişikliği yapmaksızın çok az çaba ile kullanıma geçirilebilen gelecek özellikleri desteklemekte ve büyük işletmeler için güleceğe hazır güvenlik sunmaktadır. Buna ek olarak, daha fazla kullanıcı sayısını desteklemek için işletmeler küme halinde diğer araçlar/HA da ekleyebilmektedir.

Esneklik
FleXi Port (XP) güvenlik araçlarında bulunan FleXi Portlar; aynı güvenlik aracı üzerinde ek olarak Bakır/ Fiber 1G/10G portlarına izin veren I/O yuvaları ile, işletmelerin onları geleceğe hazır duruma getirecek yeni teknolojilere kolay ve düşük masrafla yükseltebilmesine olanak vererek esnek ağ bağlantısı sunmaktadır. FleXi Portlar; bir ağda bulunan cihaz sayısını desteklemekte ve güç verimliliği, az ağ karmaşıklığı ve az operasyon masrafları avantajlarını beraberinde getirmektedir.

   
     
     
     
     
Joomla Template by Joomla51.com